Otázky

casto-kladene-otazky

ČO SA PÝTAJÚ ZÁKAZNÍCI O OKNÁCH?

SÚ PLASTOVÉ OKNÁ GEALAN PRIAZNIVÉ PRE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE?

Áno. Profily Gealan sú vyrábané z tvrdeného pvc , ktorý nezaťažuje životné prostredie . Na ošetrovanie okien nie sú potrebné žiadne chemikálie. Netreba používať žiadne nátery. Plastové profily z demontovaných okien sú 100 recyklovatelné.

SÚ PLASTOVÉ OKNÁ GEALAN HOSPODÁRNE?

Áno. Už pri kúpe sú cenovo prístupné. Výborná tepelná izolácia moderných viackomorových profilov zabezpečí zníženie vykurovacích nákladov . Plastové okná Gealan majú životnosť viac ako 50 rokov, aj bez ošetrovania sú odolné poveternostným podmienkam a udržujú si tvar. Profily z demontovaných okien sú opäť výrobnou surovinou a sú 100 zhodnotiteľné. Náklady na skládkovanie či spaľovanie celkom odpadávajú.

NEBUDE SA OKOLO OKIEN ZRÁŽAŤ VODA A VYTVÁRAŤ PLESNE?

Správne vetranie je najvhodnejším riešením problému kondenzácie vodnej pary. S oknami Gealan sa „samovetranie“ bytov neuskutočňuje. Aby sme sa postavili „slabinám“ vzduchotesných okien, vyvinul Gealan základný vetrací systém, ktorý zaručuje nevyhnutné základné vetranie.

AKO FUNGUJE VETRACÍ SYSTÉM GEALAN AIRMATIC?

Vzduch zvonku vstupuje cez vybrané dorazové tesnenie medzi rámom a krídlom do okennej drážky. Vzduch sa ďalej vedie cez vetrací systém okien Gealan AirMatic AD a odtiaľ cez chýbajúce dorazové tesnenie v krídle do vnútorného priestoru. Ak na klapky prúdi tlak stúpajúci tlak vetra (cca. 30 -40 Pa) vzduchový kanál sa uzatvorí a prúd vzduchu sa preruší a tak nedôjde ku žiadnym prejavom prievanu.

ČO SÚ TO EUROOKNÁ?

Eurookná sú odpoveďou na hľadanie lepšieho zateplenia domov počas energetickej krízy v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia v západnej Európe.
Prvé eurookná mali oproti dovtedajším oknám tieto charakteristické rysy:

  • eurookná mali robustnejšiu konštrukciu vyznačujúcu sa tvarovo stabilným okenným rámom a krídlom
  • eurookná sa začali osádzať izolačným dvojsklom
  • eurookná sa vyznačovali celoobvodovým kovaním ktoré zjednodušovalo manipuláciu s krídlom a spolu s celoobvodovým tesnením zabezpečovalo lepšiu nepriedušnosť
  • požiadavkou na eurookná bola tiež dokonalá a na údržbu nenáročná povrchová úprava

Tomuto sa v hrubých rysoch začalo hovoriť eurookná, nech už boli z akéhokoľvek materiálu – dreva, hliníka, plastu…
Eurokná sú teda okná s robustnou konštrukciou, izolačným dvojskolom a celoobvodovým kovaním bez ohľadu na to z akého materiálu sú vyrobené. Na Slovensku sa pojem eurokná v laickej aj veľkej časti profesionálnej verejnosti pripisuje eurooknám z dreva. Pre určenie materiálu z ktorého sú eurookná vyrobené je vhodné použiť prídavné meno plastové okná, hliníkové či drevené eurookná.